راهنمای فعالسازی رمز یکبار مصرف – بانک مسکن

متخصص گرامی، به دلیل تغییرات سیستم بانکی، شما از این به بعد نیازمندید تا از طریق رمز یکبار مصرف پرداخت‌های اینترنتی خود مثل افزایش اعتبار (پرداخت کمیسیون) در اسپارد را انجام دهید.

این آموزش مخصوص دارندگان کارت بانک “مسکن” است. اگر کارت شما متعلق به این بانک است ادامه آموزش را مطالعه کنید در غیراینصورت لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید تا لیست بانک‌ها را مشاهده کنید و سپس بر روی نام بانک خود کلیک کنید.

مشاهده لیست آموزش دیگر بانک‌ها

اگر شما دارنده کارت بانک “مسکن” هستید آموزش زیر را تا پایان مطالعه کنید. ما تمام روش‌های دریافت رمزهای یکبار مصرف را به ترتیب آموزش خواهیم داد.

 

روش اول: مراجعه حضوری به شعبه بانک

اگر به هر دلیلی امکان نصب و فعالسازی غیرحضوری رمز یکبار مصرف را ندارید می‌بایست به شعبه بانک خود مراجعه کنید و پس از مراجعه به باجه مورد نظر در بانک درخواست فعالسازی رمز یکبار مصرف را داشته باشید تا متصدی بانک اینکار را برای شما انجام دهد.

 

روش دوم: فعالسازی غیرحضوری

آموزش ویدیویی: (بر روی هر کدام کلیک کنید تا ویدیو باز شود)

فعالسازی رمز دوم پویا در بانک مسکن

نکات مهم در فعالسازی رمز دوم پویا

آموزش متنی:

جهت فعالسازی رمز یکبار مصرف کارت بانک مسکن ابتدا باید به دستگاه خودپرداز این بانک مراجعه کنید. پس از اینکه رمز اول خود را وارد می‌کنید، وارد صفحه تغییر رمز شده و سپس گزینه “خدمات رمز پویا” را انتخاب کنید.
پس از آن گزینه “تخصیص رمز پویا” را انتخاب کنید.
سپس شماره تلفن همراه خود را وارد و گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.
در صورتی که شماره همراه وارد شده صحیح بوده و منطبق با شماره ثبت شده در سیستم اطلاعات مشتریان بانک است، پیغامی مبنی بر تایید عملیات نشان داده می‌شود. در این صورت یک شماره سریال در رسید چاپ و پیامکی حاوی لینک دانلود نرم‌افزار و کد فعال‌سازی تخصیص رمزپویا برای شماره همراه ارسال می‌شود.
اگر مشاره هماره وارد شده منطبق با شماره ثبت شده در سیستم اطلاعات مشتریان نباشد، پیغامی مطابق شکل زیر نمایش داده شده و باید به منظور تصحیح شماره همراه به یکی از شعب بانک مسکن مراجعه کنید.
نحوه نصب نرم‌افزار و دریافت رمز یکبار مصرف
برای دریافت رمز یکبار مصرف کارت بانک مسکن باید نرم‌افزار رمزنما را از سایت بانک مسکن دانلود کنید. پس از نصب رمز ورود خود را که باید شامل عدد و حروف بوده و حداقل هشت کاراکتر باشد وارد کرده و در بخش تکرار رمز عبور نیز باید عینا رمز تعیین شده در قسمت قبل وارد شود. سپس گزینه ثبت رمز ورود را انتخاب کنید. باید توجه داشت که در این مرحله لازم است اینترنت تلفن همراه فعال باشد، اما پس از ثبت اطلاعات دیگر نیازی به آنلاین بودن وجود ندارد.
پس از ورود به برنامه در صورتی که توکنی را ذخیره نکرده باشید، صفحه زیر نمایش داده می‌شود، همانطور که در برنامه هم مشخص شده با لمس علامت به علاوه اولین توکن را ثبت کنید. همچنین در منوی کشویی سمت راست برنامه با انتخاب گزینه اول تحت عنوان “تعریف توکن جدید” نیز می‌توانید توکن جدید اضافه کنید.
پس از انتخاب گزینه “تعریف توکن جدید”، با وارد کردن شماره کارت و ورود یا اسکن سریال توکن چاپ شده در رسید (با استفاده از گزینه ثبت توکن توسط اسکن بارکد) و همچنین ورود کد فعال‌سازی موجود در پیامک ارسال شده در تلفن همراه و لمس گزینه “افزودن توکن”، پس از بررسی اطلاعات توکن کارت اضافه می‌شود.
پس از این مرحله کارت ثبت شده نمایش داده می‌شود. جهت اختصاص مجدد توکن جدید به کارتی که قبلا در لیست توکن‌ها ثبت شده است، باید توکن قبلی حذف و یک بار دیگر عملیات ثبت انجام شود.
برای رمز دریافت یکبار مصرف برای کارت مورد نظر، با لمس گزینه “دریافت رمز کارت” رمز پویا نمایش داده می‌شود. مهلت استفاده از این رمز یک دقیقه است که با نوار زمان دایره‌ای و نارنجی رنگ مشخص می‌شود.

متخصص گرامی، اگر به هر دلیلی نتوانستید رمز یکبار مصرف خود را فعال کنید حتما با پشتیبانی اسپارد تماس بگیرید یا به شعبه بانک صادرکننده کارت خود مراجعه حضوری داشته باشید.

مشاهده لیست آموزش دیگر بانک‌ها

دیدگاه‌تان را بنویسید.